Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Gozdzik z miasteczka Głowno. Mam przejechane 22121.83 kilometrów w tym 5230.87 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.04 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 88615 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Gozdzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Maj, 2019

Dystans całkowity:93.50 km (w terenie 23.50 km; 25.13%)
Czas w ruchu:04:50
Średnia prędkość:19.34 km/h
Maksymalna prędkość:35.30 km/h
Suma podjazdów:380 m
Liczba aktywności:2
Średnio na aktywność:46.75 km i 2h 25m
Więcej statystyk
 • DST 52.70km
 • Teren 10.00km
 • Czas 02:39
 • VAVG 19.89km/h
 • VMAX 35.30km/h
 • Temperatura 22.0°C
 • Podjazdy 217m
 • Sprzęt GIANT TALON
 • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

Na kawe i małą 40-stkę......

Sobota, 25 maja 2019 · dodano: 28.05.2019 | Komentarze 4

Zaczęło się niewinnie.
Telefon od Rafała z zapytaniem czy mogą z Darią wpaść w sobotę na kawę do Głowna ?
Nooo sobota to mi pasuje, bo w niedzielę jako ojciec chrzestny prowadzę ostatniego chrześniaka do komunii. Może prowadzę to dość duże nadużycie, ale pod kościołem byłem.
Teraz już zostały tylko dwie 18-osiemnastki i 4 wesela do finansowego zabezpieczenia hihihihi.
Dobrze ale wracajmy do kawy.
W piątek wieczorkiem kolejny niewinny sms…..
Tym razem Daria informuje że w sobotę będzie jednak bardzo ładna pogoda.
Podchwytuję więc temat i pytam czy może nie chcecie zabrać rowerów.
Na małe niezbyt trudne 40 km czemu nie. Brzmi odpowiedź Darii.
Cudna sprawa kawa i rowerek.
Co prawda pomysłu na trasę nie mam bo przecież Skowronków nie zabiorę na jakiś tam zwykły objazd Głowna i okolic. Więc czym prędzej wieczorową piątkową porą siadam do map i patrzę gdzie i co by tu można na małe 40 kilometrów zaplanować.
Udało się. I było całkiem fajnie.
To znaczy mam nadzieje, ze tak było hihihi.
Było trochę lasu, trochę wsi, trochę miasta, trochę wzniesień, trochę zjazdów, trochę pola, trochę szutru, trochę piachu, trochę asfaltu……. no właśnie takie małe trochę 40 kilometrów, a dokładnie 50 z haczykiem.
Ale dziś nie kilometry było najważniejsze. Dziś było ważne spotkanie z Daria i Rafałem po wielu miesiącach. Pogaduchy te poważne i te śmieszne. Możliwość powiedzenia tego co na serduchu leży albo je kuje. Pośmianie się i chociaż na chwilkę zapomnienie tych ostatnich kilkunastu tygodni. Bo dla mnie takie wyjście na rower to taki powrót do mojej normalności. Kiedy wiem, że mogę spokojnie zostawić kłopoty domowe w domu i nie wymkną się spod kontroli, a ja idę na rower. Straszna normalność co…. Ale dla mnie to dużo.
Dziękuję wam bardzo za kawowo-rowerową wizytę.

PS.
Tylko pamiętajcie to że byliście dziś u mnie nie zwalnia was z przyjazdu na weekendowe rowerowanie i grillowanie.

Trasa: Głowno – Ziewanice – Antoniew – Domaradzyn – Pludwiny – Koźle – Tymianka – Stryków – Smolice – Smardzew – Zelgoszcz – Dobra – Michałówek – Ługi – Cesarka – Warszewice – Niesułków – Nowostawy Górne – Kalinów – Głowno.

A swoją drogą to właśnie wpadł mi pomysł na trasę „Dookoła Głowna” – gdzie właśnie będzie wszystkiego po trochu. Tak zdecydowanie tak.

Foto:
Natura 2000 - Szczypiorniak
Natura 2000 - Szczypiorniak © GOZDZIK
Leśne dogi
Leśne dogi © GOZDZIK
Skowronki na trasie
Skowronki na trasie © GOZDZIK


Kategoria Po okolicy


 • DST 40.80km
 • Teren 13.50km
 • Czas 02:11
 • VAVG 18.69km/h
 • VMAX 32.20km/h
 • Temperatura 23.0°C
 • Podjazdy 163m
 • Sprzęt GIANT TALON
 • Aktywność Jazda na rowerze

Powrót na rowerowe drogi i szlaki

Niedziela, 19 maja 2019 · dodano: 20.05.2019 | Komentarze 3

Bo po 2 miesięcznym rozstaniu z rowerem i rowerowymi wycieczkami spowodowanym…. mmmmmm no właśnie spowodowanym?...... życiem, wróciłem dziś na rowerowe szlaki i mam nadzieje, że na dłużej. Bo nie tak miła wyglądać kwiecień i maj, nie tak miał wyglądać ten rok, a właściwie to nie tak miało wyglądać moje życie przez ostatnie blisko 25 lat. NIE TAK !!!! Ale niestety tak wygląda i muszę się do tego dostosować i brać tylko to, co to życie daje.
Dobra musiałem sobie ulżyć, bo straciłem kilka fajnych wycieczek, spotkania z przyjaciółmi i przemierzenia kolejnych szlaków i dróg nie mówiąc już o innych atrakcjach.
Nie zapeszając wiec dzisiejszego dnia w sobotę całkowicie się nie przygotowywałem do rowerowego wypadu. Nic sobie nie przygotowałem, nic nie myślałem gdzie i po co, totalnie nic, aby nie zapeszyć i losu i pogody. I można powiedzieć, że się udało. Co prawda nie wypuściłem się na łódzkie wzniesienia, bo o burzy trąbili już od kilku dni, więc nie ryzykowałem, ale po okolicy mojego Głowna się trochę poszwendałem. Z początku nie sądziłem, że uda mi się wykręcić te 40 km, bo po kilku pierwszych kilometrach raczej miałem chęć zawrócić i odpocząć, a nie brnąć dalej. Ale słoneczko tak pięknie świeciło i zachęcało do jazdy, że starałem się nie myśleć za wiele tylko pedałować. A że to moja pierwsza w tym roku jazda w tak ciepły i pogodny dzień bez żadnych bluz, rękawków, nogawek czy też ciepłych gaci, pyszczycho mi się radowało z każdym kolejnym przekręconym kilometrem.
Tak jak wspominałem wycieczka, a właściwie objazd terenu bez żadnego planu. Po prostu sobie jechałem i obserwowałem niebo, aby nie przegapić i nie natknąć się na jakąś burzę, co zresztą szczęśliwie się udało.
Niestety straconych dwóch miesięcy już nie odzyskam i nie nadrobię. Szkoda, bo uciekły mi tak naprawdę dwa najpiękniejsze miesiące roku. Miesiące, w których do życia budzi się przyroda. Liściaste lasy, które były nie tak dawno golutkie jak nowo narodzony człowieczek, teraz są ścianą zieleni. Szare, bure i nijakie pola i łąki dziś są kolorowymi klockami przyrodniczej układanki, a śpiew ptaków dopełnia ten magiczny czas, jakim jest WIOSNA.
Co tu dużo gadać. Mam nadzieję, że kolejne miesiące nie będą już tak złe i zrealizuję większość z zaplanowanych na ten rok wycieczek i rowerowych spotkań.

Trasa: Głowno – Osiny Zarębów – Szczecin – Osiny – Borki – Piaski Rudnickie – Głowno – Osiny Zarębów – Szczecin – Kalinów – Bratoszewice – Kalinów – Głowno

Foto:
Dziś wzniesienia tylko z oddali
Dziś wzniesienia tylko z oddali © GOZDZIK


Kategoria Po okolicy