Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Gozdzik z miasteczka Głowno. Mam przejechane 22121.83 kilometrów w tym 5230.87 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.04 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 88615 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Gozdzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

Wpisy archiwalne w miesiącu

Czerwiec, 2018

Dystans całkowity:94.70 km (w terenie 48.00 km; 50.69%)
Czas w ruchu:05:22
Średnia prędkość:17.65 km/h
Maksymalna prędkość:39.10 km/h
Suma podjazdów:455 m
Liczba aktywności:1
Średnio na aktywność:94.70 km i 5h 22m
Więcej statystyk
  • DST 94.70km
  • Teren 48.00km
  • Czas 05:22
  • VAVG 17.65km/h
  • VMAX 39.10km/h
  • Temperatura 31.0°C
  • Podjazdy 455m
  • Sprzęt GIANT TALON
  • Aktywność Jazda na rowerze
Uczestnicy

Szlakiem Partyzanckim im. "Hubala"

Niedziela, 10 czerwca 2018 · dodano: 11.06.2018 | Komentarze 5

Jakiś czas temu, a dokładnie na początku roku, wymyśliłem sobie wycieczkę „Szlakiem Partyzanckim im. Hubala”. Kawałek tego szlaku między Tomaszowem, a Spała pokonaliśmy w zeszłym roku w ramach podobnej wycieczki tylko, że ścieżką edukacyjno-historyczną „Śladami Oddziału majora Hubala”, oraz innej jeszcze wycieczki w okolicach Tomaszowa. Oczywiście na pewnym odcinku i ścieżka edukacyjna i szlak pokrywają się i będzie mały „dubelek” tego odcinka, ale uważałem że podczas dzisiejszej wycieczki należy odwiedzić szaniec majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.
A dlaczego tak uważałem ?????
A dlatego, że mój pomysł, mój plan na wycieczkę trafił na bardzo podatny grunt rowerowy i zamiast pokonywać trasę w dwie trzy no może góra cztery osoby (tak sobie marzyłem, aby choć tylu rowerzystów namówić) to pokonywałem go w zacnym 12 osobowym towarzystwie. W najbardziej pozytywnych snach nie marzyłem o tym, aby na starcie zjawiło się aż tylu wspaniałych i pozytywnie zakręconych rowerzystów. To dla mnie był naprawdę bardzo duży zaszczyt i przyjemność. I właśnie dlatego miejsce zwane szańcem Hubala było tak ważne.
Tylko tak, wymyśleć wycieczkę to jedno.
Drugie to ją dobrze zorganizować, czyli: fajne ciekawe miejsca, postoje, obiadek, aby trasa była ciekawa i jej nie pomylić itp.
A teren nie mój.
Dlatego miałem nadzieję, że pomocną dłoń uzyskam od Karoliny, która będzie naszym przewodnikiem po tomaszowskiej ziemi. Nie myliłem się. Karolinka została naszym głównym przewodnikiem i całą grupę przeprowadziła ścieżkami, leśnymi duktami, piachami i asfaltami od atrakcji do atrakcji głównym szlakiem partyzanckim z pysznym obiadkiem włącznie. Oczywiście nie obyło się bez małych kłopotów związanych ze złapaniem gumy, zerwaniem łańcucha, małym błędem nawigacyjnym, ale to wszystko, czyli to co fajne, miłe, ciekawe i przyjemne oraz to co nie fajne, nie miłe, awarie, pomyłki wpływają na to, że wycieczka jest przygodą jest zabawą i na chwilkę można oderwać się od kłopotów dnia powszedniego. A jeśli to wszystko robi się w grupie osób, z którymi czas upływa w iście sielankowej atmosferze, z którymi bardzo przyjemnie pokonuje się wszystkie niedogodności i afrykański upał hihihi to dzień należy uważać za mega udany.
I taki właśnie był za co wszystkim czyli : Tymoteuszka, Skowronek, Adii, Parker Zbyszko61,Domino83, Skowronkowy Rafał, Cioran, sti14, Piotrek i Rafał bardzo bardzo dziękuję.
Teraz można myśleć o przejechaniu kolejnego fragmentu szlaku, ale może to już za rok, aby co niektórzy zapomnieli o tym że było sporo piachu na szlaku, którego bardzo nie lubią hihihihi.

Trasa: Spała - Inowłódź - Zakościele - Lęg - Mysiakowiec - Ponikła - Kozłowiec - Anielin - Studzianna - poświętne - Radzice Małe - Werówka - Drzewica - Jelnia - Międzybórz - Libiszów - Buczek - Dęba - Dęborzeczka - Inowłódz - Spała.

Foto
Bunkier tuż przy nowej DDR ze Spały do Inowłodza
Bunkier tuż przy nowej DDR ze Spały do Inowłodza © GOZDZIK
Inowłódz i Kościół św. Idziego
Inowłódz i Kościół św. Idziego © GOZDZIK

Na bujanym moście........
Na bujanym moście........ © GOZDZIK

Szaniec majora
Szaniec majora "Hubala" © GOZDZIK
Zamek w Drzewicy
Zamek w Drzewicy © GOZDZIK

Gdzieś po drodze gdy myślelismy tylko o sklepie......
Gdzieś po drodze gdy myśleliśmy tylko o sklepie...... © GOZDZIK