Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Gozdzik z miasteczka Głowno. Mam przejechane 22306.83 kilometrów w tym 5272.87 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.05 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 89025 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Gozdzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 88.50km
  • Teren 16.00km
  • Czas 04:55
  • VAVG 18.00km/h
  • VMAX 43.30km/h
  • Podjazdy 434m
  • Sprzęt VAMP-irek
  • Aktywność Jazda na rowerze

Tym razem cudny poniedziałek był.

Poniedziałek, 25 lipca 2022 · dodano: 31.07.2022 | Komentarze 1

A tym razem zmyłka nastąpiła. Urlopik zamiast piątku jest w poniedziałek.
Ilość dni wolnego się zgadza.
Więc prawie jest oki.
Niestety jest małe ale słowo klucz - prawie.
Jakie ??
A no takie że jak ma się urlop w piątek to potem są dwa dni wolnego, a jak ma się urlop w poniedziałek to na drugi dzień do pracy trzeba iść.
Niby nic.
Prawda.
A jednak jak się tak zastanowić to mały dyskomfort jest.
No dobra ale to tak dla żartu mówię.
Bo czy piątek czy poniedziałek jak jest pogoda i w domu nie ma żadnej „awarii” i można iść na rowerek to jest już cudownie.
I dziś właśnie taki Cudowny Dzień.
Wszystko jest tak jak powinno być.
Ruszam na trasę, kolejnego szlaku, wycieczki opisanej w Przewodniku Krajoznawczo-Rowerowym Okolice Łodzi Na Rowerze pt: Echa Dawnej Puszczy. Skąd taka nazwa? Nie wiem. Szkoda ze w opisach tych wycieczek nie ma małej wzmianki o tym czemu taka nazwa. Może kiedyś tu była jakaś i wielka puszcza.
Jego początek i koniec jest w Nowosolnej. Czyli jakoś z mojego Głowna muszę się dobić do Nowosolnej. I w jedną i w drugą stronę innej drogi nie ma jak przez wzniesienia Parku Krajobrazowego. Więc troszkę pod górkę i trochę z górki było. Ale było całkiem przyjemnie.
Oczywiście nie byłbym chyba sobą jakbym odrobinkę szlaku nie pomylił. Może nie tyle pomylił co się totalnie zagapiłem w rezerwacie Przyrody Wiączyń, a z sygnałem GPS było krucho tam i po porostu pojechałem prosto zamiast skręcić w lewo. Oczywiście dotarłem do szlaku tylko że troszkę w innym miejscu. Przez co cała pętelka skróciła się o jakieś 4 km.
Bardzo fajna trasa tej wycieczki (dystans bez drogi z do Głowna to 48 km). Cudowna drogo przez rezerwat Przyrody Wiączyń, fajna wiata w środku lasu na odpoczynek, duży i ciekawy cmentarz z czasów I WŚ, Ruiny Pałacu w Bedoniu Nowym, oraz w Wiączynie Dolnym (tu nie znalazłem ścieżki do niego). I oczywiście Wzniesienia Łódzkie. To wszystko składa się na naprawdę dobrą wycieczkę.
Trasa: Głowno – Osiny-Zarębów – Szczecin – Nowostawy Dolne – Niesułków-Kolonia – Lipka – Anielin – Bartolin – Stare Skoszewy – Byszewy – Nowosolna – Wiączyń Dolny – Helenów – Małczew – Adamów – Jordanów – Janówka – Nowy Bedoń – Bedoń Przykościelny – Łódź – Nowosolna – Grabina – Borchówka – Dobieszków – Ługi – Cesarka – Stryków – Bratoszewice – Wyskoki - Głowno

Foto:
Słonecznikowa łąka :-)
Słonecznikowa łąka :-) © GOZDZIK
Wiączyń Dolny
Wiączyń Dolny © GOZDZIK
Cmentarz z czasów I WŚ
Cmentarz z czasów I WŚ © GOZDZIK
Cmentarz w Wiączyń Dolny
Cmentarz w Wiączyń Dolny © GOZDZIK
Bardzo sympatyczna wiata w samym środku lasu
Bardzo sympatyczna wiata w samym środku lasu © GOZDZIK
Tu jest naprawdę pięknie i można zapomnieć o trasie
Tu jest naprawdę pięknie i można zapomnieć o trasie © GOZDZIK
Ruiny Pałacu w Nowy Bedoń
Ruiny Pałacu w Nowy Bedoń © GOZDZIK
Kocham moje wzniesienia
Kocham moje wzniesienia © GOZDZIKKategoria PKWŁKomentarze
Skowronek
| 14:55 niedziela, 31 lipca 2022 | linkuj Może to się przyda:) https://dzienniklodzki.pl/miroslaw-wojalski-kiedys-zamiast-miasta-byla-puszcza-lodzka/ar/3455917
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!