Info

avatar Ten blog rowerowy prowadzi Gozdzik z miasteczka Głowno. Mam przejechane 22889.93 kilometrów w tym 5518.87 w terenie. Jeżdżę z prędkością średnią 19.02 km/h i się wcale nie chwalę.
Suma podjazdów to 91878 metrów.
Więcej o mnie.

baton rowerowy bikestats.pl

Wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy Gozdzik.bikestats.pl

Archiwum bloga

  • DST 22.60km
  • Czas 01:03
  • VAVG 21.52km/h
  • VMAX 48.28km/h
  • Temperatura 23.0°C
  • Sprzęt BASIC
  • Aktywność Jazda na rowerze

Grunwald dzień I - pole bitwy pod Grunwaldem

Piątek, 16 sierpnia 2013 · dodano: 03.09.2013 | Komentarze 4

Już rok temu, podczas wycieczki do Golubia-Dobrzynia postanowiliśmy z Waldkiem i Marcinem, że i w tym roku zorganizujemy sobie taki mały wypad rowerowy. Mieliśmy nadzieję że może uda się namówić naszą koleżankę Kasię na taki wypad… i udało się. W tym roku całą czwórką stawiliśmy się w miejscowości Dąbrówno, niedaleko pól bitewnych Grunwaldu.

W tym roku udało się nam tak zorganizować wyjazd, że jeszcze w piątek po przyjeździe na miejsce i rozpakowaniu bagaży po południu udało się nam wskoczyć na rowery i ruszyć na miejsce bitwy z 1410 roku … na Grunwald znaczy się.

Ale od początku…..

A początek był taki, że obawiałem się o wyjazd i Marcinka i Kasi…..bo Marcinek w żaden z obiecanych dni nie przyprowadził roweru aby go zapakować a Kasia zmieniła 1 sierpnia pracę i nie była pewna czy czasami w sobotę nie będzie musiała pracować.
Na całe szczęście oboje pojechali z tym, że Kasia dojechała do nas w piątek wieczorem, a Marcinek z bardzo ciężką hi hi hi ….. głową wstał rano i dziarsko ruszył z nami w podróż do Dąbrówna.

Z lekkimi przygodami podczas jazdy dojechaliśmy na miejsce około 13.30 i po skręceniu rowerów oraz ulokowaniu się na kwaterce ruszyliśmy na pola Grunwaldu, które od naszej kwatery są w odległości około 9 km. Tak wiec taki dystans na pierwszy dzień był odpowiedni dla moich mmmmmm mało jeżdżących na rowerze przyjaciół.

Od bardzo dawna chciałem zobaczyć Grunwald, pole bitwy pod Grunwaldem dokładnie, chciałem tu być, zobaczyć, wsłuchać się w wiatr hasający po tych polach. Spróbować sobie wyobrazić jak tu było w lipcu 1410 roku…..i spełniło się marzenie. Mało tego, marzenie to spełniło się w bardzo wyśmienitym towarzystwie, dlatego cały dzień i oczywiście cały wyjazd był dla mnie wyjątkowy.

Po zwiedzeniu muzeum (niestety na wyświetlany film dokumentalny brakło mi czasu) i po kilkunastu minutach „rumakowania” po miejscu bitwy oraz obiadku ruszyliśmy w drogę powrotną, aby na miejscu oddać się przyjemności spożywania „zupy chmielowej” na naszym balkoniku z widokiem na jeziorko.

Kasia dojechała....

Dzień pierwszy zakończony na miłych nocnych rozmowach hi hi hi…..

Trasa: Dąbrówno – pole bitewne Grunwald

Foto:

Grunwald © GOZDZIK


W muzeum na polach Grunwaldu © GOZDZIK


Na polach Grunwaldu - makieta na zewnątrz © GOZDZIK


Na polach Grunwaldu © GOZDZIK


A to widoczek z naszego balkonu kolacyjno-śniadaniowego © GOZDZIK





Komentarze
teich
| 20:13 czwartek, 19 września 2013 | linkuj Myśmy byli jakieś 300 metrów od inscenizacji na niewielkim pagórku. Lornetka pozwalała komfortowo obserwować inscenizację, natomiast nie było słychać nagłośnienia. Gruene Wald to zielony las po niemiecku, przy czym Niemcy używają określenia pierwsza bitwa pod Tannenbergiem (Olsztynkiem). Drugą, ale zwycięską, stoczyli w 1914, czyli prawie sto lat temu.
Dla Litwinów to bitwa pod Żalgirisem, co podobno po litewsku znaczy również zielony las.
Skowronek
| 21:37 środa, 4 września 2013 | linkuj Fajnie tam:) A dowiedziałam się ostatnio, że Grunwald to znaczy Zielony Las:)
Gozdzik
| 11:56 środa, 4 września 2013 | linkuj taich, a coś można zobaczyć z tej inscenizacji jak się nie uda w pierwsze rzędy dopchać ????
teich
| 11:51 środa, 4 września 2013 | linkuj Mogę podpowiedzieć jak wyglądał lipiec 650lat później- potworny upał, ludu ponad 100 tysięcy z wielu krajów, wojsko, motocykliści, turyści, kierowcy co to chcieli wyskoczyć na kilka godzin i na te kilka godzin utknęli w gigantycznym korku., kurz wszędzie i atmosfera wspaniałego pikniku. Nie żałuję żadnej z minut spędzonych tam na inscenizacji w okrągłą rocznice bitwy pod Grunwaldem/ Żalgirisem/ Tannenbergiem.
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!